Doğadan Gelen Güzellik

by Kadin, Moda, Sağlık, Örgü, Hobi SözKadinda.Com on 16 Ocak 2016 Cumartesi

Her kadın güzel olmak adına bir çok maske peeling yapıyordur . Yalnız atladığımız bir nokta var Dengeli ve düzenli beslenmek . Cildimize ve Sağlımıza iyi gelen vitaminler Doğada sıkca var  .

Peki Hangi Meyve veya Sebzelerle ?

Ahududu

Cildimize gerekli olan vitaminlerden bir tanesi de A vitaminidir . Ahududu’da bir A vitamini deposudur Ahududu’nun sinirlerinizede iyi geleceğini atlamayalım Çünkü : içerisinde B1 vitamini barındırır .C vitamini Cildimizin dokusu için gereklidir . Cildinizin gergin olmasını istiyorsanız ahududu’yu  es geçmeyin .


Çilek

Çilek mucizelerle  dolu bir meyvedir . Vücudumuz için günlük gerekli olan C vitamini içerir . Eğer diyet yapıyorsanız  ara öğünlerde tüketebilirsiniz kalorisi yok kadar azdır . Günde 4 ila 5 çilek tüketirseniz bir buçuk iki ay sonra değişimi göreceksiniz .Armut

Diyet yapıyorsanız eğer ara öğünlerde Armut tüketebilirsiniz . Nedeni ise , armut tok kalmanıza yardımcı olur içinde mineral bulunduran armut aynı zamanda içinde Beta Karoten sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza da yardımcı olur . Armut tercihiniz ise sarı olmalıdır ve üzerinde leke bulundurmamalı . C vitaminide bulunduran armut dokularınızı sağlam olmasına yardım eder ..
Elma

Vitamin yönünden en zengin olan meyve Elma diyebiliriz . İçeriğinde sindiriminize yardımcı olacak 20 Adet mineral barındırır . Aynı zamanda içerisinde A , B1 , B2 ve  C vitaminlerini bulundurur bu vitaminler cildinizin sıkı bir görüme ulaşmanıza yardımcı olur .  Meyve asidi bulunduran elma doğal bir arındırıcı ve temizleyici olarak bilinir ..

İncir

Şuan mevsimi olmadığı için daha çok dalından ve mevsiminde tüketilmesi daha sağlıklıdır . Güzellik dostu olan inciri özellikle yazın bol bol tüketin . Güzelliğinize güzellik katacaktır . Tüketmenin yanı sıra göz altınıza da iyi gelir . Bir adet inciri ezerek gözlerinizin altına uygulayabilirsiniz . 20 Dakika kadar güneş görmeyen bir yerde bekleyin ve arınmış su ile ( kaynatılmış suda olabilir ) yıkayalım . Zaman ilerledikten sonra incir ile göz altı morluklarınızın geçtiğini fark edeceksiniz .  Salatalık

Bilindiği gibi salatalık cilmizin sağlığında önemli bir yere sahiptir . Salatalığı tükete bilir yada Yüzümüze uygulayabilirsiniz . Kırışıklığa iyi gelen salatlık zamanla kırışıklıkların düzelmesini sağlayacaktır . Yüzünüzde güneş lekeleri  ve akne izleri varsa salatalık suyu size yardımcı olacaktır ayrıca salatalık suyu cilt renginizide eşitler . Sivilce lekelerinde kullanılar salatık ezilip cilde uygulandığında akneleri de küçültür . Salatalık cildinizi sıkılaşmış ve genç  gösterecektir .

Blog, Updated at: 16:22
  Hobiler