Fit Bir Vücut Mu İstiyorsunuz Buyurun size Tüyo ve Öneriler

Yaza Fit Bir Vücut İle mi Girmek İstiyorsunuz Buyurun Size Tüyolar ;)

Fazla kilolarınız olduğunu mu düşünüyorsunuz ? Bunlar sizi rahatsız mı ediyor ? Yanınızdan geçen fit vücutlu bir insanı gördüğünüzde keşke bende böyle olsam diye i mi geçiriyorsunuz ? Ozaman bu yazımda size birkaç tüyo vererek öneride bulunayım. Buyrun birlikte bakalım.

Vücudunuzun fit olması için yapmanız gerekenler :
Ø  Öncelikli olarak yaşantımızı herşeyimizle düzene sokmalıyız bunlar uyku düzenimiz olabilir yediklerimiz içtiklerimiz olabilir. Ama en önemlisi Alkol ve sigara tüketiyorsak eğer onlara dur demeliyiz neden mi ? Çünkü alkol zamanla karaciğerimizin ve karın bel bölgemizin yağlanmasına sebeb olmaktadır.
Ø  En büyük sorunlarımızdan birtanesi de ya sabah sabah bir şey yiyemem ki deyip sabah kahvaltımızı atlamamızdır. Bunu kesinlikle yapmamalıyız yani kahvaltımızı kesinlikle yapmalıyız. Çünkü sabah kahvaltısı yapmadıgımız zaman sindirim sistemimiz yavaşlayacaktır ve buda yediğimiz şeylerin bize kilo göbek olarak dönmesine sebeb olacaktır.
Ø  Hareket etmemek buda bizim en büyük rosunlarımızdan birtanesidir ne spor yapıyoruz ne hareket ediyoruz. Eğer hiçbir spor dalıyla uğraşmıyorsak günde en az bir saat yürümek sindirimimize iyi gelecektir buda demek oluyor ki kilomuzdan gidecektir.
Ø  Hani bizler için zararlı olan şeyler aslında en çok sevdiğimiz şelerdirya bunlardan biride hamur işidir biz hamur işini çok severiz ama unuttuğumuz bir şey var ki oda hamur işinde ki kalori oranının çok yüksek olmasıdır. Hamur işinden tamamen kopalım demiyorum ama haftada 1-2 kere yemeye özen gösterelim.
Ø  Meyve tüketmeliyiz ama abartmadan ve yemekten 30dk-1 saat sonra tüketelim ki sindirim sistemimizi zorlamayalım
Ø  Su içmeyi kesinlikle ihmal etmeyelim hem su sadece fit bir vücut için düşünülmemelidir sağlık yaşam için ve cildinizin güzelliği içinde yanısıra fit bir vücut içinde günde en az 2,5 lt su tüketmeyi ihmal etmeyelim sakın.
Ø  ‘’Meyve tüketmeyi tercih etmektense meyve suyu içiyoruz’’ evet arkadaşlar bu yazım yanlış bir yazımdır bunu bilerek bu şekilde yazdım ki vurgu sağlam olsun diye aslında doğru yazılmış olanı meyve suyu içmek yerine meyve tüketmektir ama normal miktarda neden mi meyve suyu yerine meyvenin kendisini tüketmek ? Çünkü meyvenin kendisi meyve suyundan çok çok daha az oranda şekere sahiptir o yüzden doğru olanı yapıp MEYVE SUYU YERİNE MEYVENİN KENDİSİ diyoruz.
Ø  Bizde bir durum söz konusudur o da şudur tabağımda kalmasın yazık olur aman arkamdan ağlar arkadaşlar bunu yapmayın işte koyun dolaba dursun sonra yersiniz doyum noktanızı aşmaktansa dolaba koyup sonradan yemeyi tercih edin. Unutmayın ki kiloyu vermek almaktan çok çok çok daha zordur.

Arkadaşlar benim tüyo ve önerilerim bukadar umarım istedğiniz fit vücuda ulaşabilirsiniz ama benim bu verdiklerimi düzenli bir şekilde uygularsanız yavaş yavaş fit bir vücuda sahip olup imrenilerek bakılan birisi olabilirsiniz. Ama iş sizde bitiyor öncelikle kendinize inanın güvenin ben bunu yaprım bu önerilere uyarım deyip azmedin ve bi anda sonuç beklemeyin zamanla yavaş yavaş arkadaşlar.

Şimdiden kolay gelsin. Güveniyorum sizlere başaracaksınız inanıyorum sizlere sizde inanın kendinize.
     Bizi takip etmeye devam edin…
Sitemizdeki güncellemeleri ilk siz öğrenin
Abone Ol