Pürüzsüz Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı ?

by Kadin, Moda, Sağlık, Örgü, Hobi SözKadinda.Com on 14 Ocak 2016 Perşembe

Biz kadınlar günlük hayatımızda bir çok problem ile karşılaşırız. Hayatımızda yaşadığımız stres, sıkıntı, güneşin yan etkileri, havada bulunan toz ve bir çok etken madde ile cildimizin bozulduğunu rahatlıkla hissedebiliriz peki bozulan cildimize gerçekten önem veriyormuyuz ? ona istediği değeri veriyormuyuz ne dersiniz ? Haydi birlikte bakalım.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak hayal gibi değil mi? ama öyle değil ve siz bunun farkında değilsiniz. Düzenli bir şekilde yapacağımız çok basit uygulamalar ile cildinizdeki farkı hissedebilirsiniz.

Öncelikle pürüzsüz bir cilt için düzenli bir hayatınız olmalı, düzenli şekilde beslenmeli ve düzenli olarak uyumalısınız.

Her kadının yaşamında problem haline getirdiği yüz ve alın bölgesindeki kırışıklıkları önlemek amacı ile yapılması gereken ayak parmaklarınızın üst kısmına sert bir şekilde düzenli olarak bastırmalısınız.
Ayrıca cilt bakım kremlerinin içerisinde bulunan protein molekülleri, kılcal damarlarınızdaki kan dolaşımını artırarak cildinizi koruyacaktır.
Bildiğiniz üzere argan yağı saçlarımızın bakımı için kullanılır, yalnız argan yağının cilde de iyi geldiği gibide bir gerçek vardır.  Argan yağının bir çay kaşığının yarısı kadar elimizin üzerine dökerek cildimize hafif baskı uygulayarak masaj yapabilirsiniz.

Blog, Updated at: 21:06
  Hobiler