Yemek Yapmanın Püf Noktaları

by Kadin, Moda, Sağlık, Örgü, Hobi SözKadinda.Com on 22 Ocak 2016 Cuma

Bilinmeyen Pratil Bilgiler 
Yemek yaparken atladığımız veya bilmediğimiz bazı püf noktalar vardır . Tuzunu fazla kaçırdığımız yemekleri , kabuğunu soymakta zorlandığımız sebzeleri ve bunun gibi birçok şey . Yemek yaparken bu püf noktalar işimizi dahada kolaylaştıracak .

Peki Bu Bilinmeyenler Neler ?
 * Yemeğinizin tuzu fazla kaçtı ise bunun çözümü patatestir . Küp küp doğranmış çiğ patates yemekte ki fazla tuzu çekecektir .

* Domateslerin kabuğunu kolay soymak için 5 dakika kaynar suda bekletebilirsiniz .

* Patates yemeğini yaparken rengini kaybetmemesi için 1 kaşık sirke ekleyin böylelikle rengi değişmeyecektir .

* Özellikle beşamel sosunu yaparken tuzu en son ekleyin . Çünkü : tuz sütü bazen keser ve tadını bozar .

* Süt hem kolay bozulan hem de hazımda zorlandığımız bir içecektir . İçine tadını bozmayacak şekilde karbonat atarak bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz .

* Sebzeleri yıkarken arasında bulunan topraklar tam anlamıyla temizlenmez ve sağlığımızı tehdit eder . Sebzelerinizi yıkadığınız suyun içine biraz tuz atalım . Tuzlu su sebzelerinizi daha çabuk temizleyecektir .

*Yeni almış olduğumuz mutfak eşyalarının üzerinde ki etiketlerin çıkması çok zordur . Yapacağınız tek şey biraz mobilya cilası damlatıp bir bezle silmek .

* Karnabahar pişirirken kokusu rahatsızlık verebilir . Haşlama suyuna biraz süt eklerseniz kokmadığını fark edeceksiniz .

Bizi Takip Etmeye Devam Edin .... 

Blog, Updated at: 18:30
  Hobiler