Sperm yutmak Zararlımı

by Kadin, Moda, Sağlık, Örgü, Hobi SözKadinda.Com on 11 Şubat 2016 Perşembe

Sperm yutmak yararlı mı zararlı mı

Oral seks bir  kişinin cinsel organıyla partneri arasındaki ağız temasıyla olan ilişkidir. Ağzın cinsel organa verdiği hassas erojen bölgesi olması sebebiyle büyük bir zevk yoğunluğu yaşatmaktadır. Erkeklerin neredeyse tamamı penislerinin emilmesi ve bu şekilde boşalmaktan çok hoşlanırlar. Kadınlarda aynı şekildedir, cinsel organlarının öpülmesi, yalanması ve emilmesi büyük oranda zevk vermektedir.
Eğer partnerlerden birinde bulaşıcı bir hastalık var ise oral seks önerilmez, kadınlarda klitorisi öpmeye yalamaya ve emmeye aşırı derecede duyarlıdır.
Oral sex ile gebe kalınmaz, eğer kadın isterse erkeğin spermlerini rahatlıkla yutabilir, erkek bundan inanılmaz derecede psikolojik haz duyacaktır. Sperm yutmak ile hamile kalınmaz. Kadınların hepsi olmasa da bir kısmı partnerlerini bu şekilde uyarıp spermini yutarak boşaltmaktan zevk alır. Kadın partnerini bu şekilde uyardıktan sonra boşaltabilir yada farklı bir pozisyonda birlikteliğe devam edilir.

Sperm yutmak zararlımıdır?
Sperm erkek vücudunda üretilen doğal bir sıvıdır, bugüne dek herhangi bir kaynakta zararlı olduğu yazmamıştır. Ancak Spermin çok çeşitli faydaları bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsetmemiz gerekirse;
Sperm kadın vücuduna ve cildine yararlıdır.
Orgazm ile ortaya çıkan ve sperm adı verilen bu sıvının mükkemel bir yapısı bulunmaktadır. İçerisinde yağ bulundurmaz,  1 çay kaşığı miktarında spermde ortalam 5 kalori ve 500 milyon civarında sperm bulunmaktadır. İçerisinde şeker, su, C vitamini ve protein bulundurur.

Sperm cilde iyi gelir.
Sperm içerisinde canlı hücre bulundurduğundan dolayı cilde çok iyi gelmektediği uzmanlar tarafından belirlenmiştir. İlişki sonrasında orgazm yoluyla ortaya çıkan sperm cildinizde yeni hücrelerin oluşmasında yardımcı olmaktadır. öyleki spermin cilde sağladığı yarar uzmanlar tarafından mucize olarak tanımlanmaktadır. Cildi gençlendirirken, yaşlanmayı geciktirir.
erkek dölü yutmak,
Avusturyalı Uzman Doktorlar; Frank Madeo ve Tobias Eisenberg, yaptıkları açıklamada sperm içerisinde bulunan spermidin isimli maddenin bugüne kadar hücre gelişimine ek katkı sağladığı ayrıca hücrelerin yaşlanmasını geçiktirdiğini açıkladılar.

"Natura Cell Biology" adlı tıp dergisinde spermidin hakkında yazılan yazıda "hücre çekirdeğine ulaştığında burada çekirdeği gençliğe programlıyor" diye değerlendirildi.

Graz kentinde Karl Franzens Üniversitesinde görevli Madeo ve Eisenberg yaptıkları çalışma esnasında 6 ülke 11 üniversitede bulunan toplam 29 bilim adamıyla koordineli şekilde yürütülen çalışma sonrasında insan vücudunda her hücrede farklı yoğunlukta olduğunu tespit ettikleri spermidin maddesinin ilerleyen yaşlarda hücreler üzerinde azaldığını belirttiler.
Üniversitelerinin internet sitesinde yaptıkları açıklamada bu yaptıkları araştırmanın Alzheimer ve Parkinson gibi yaşlanmaya neden olan hastalıkların tedavisinde çok büyük öneme sahip olduğundan söz ettiler. Spermidin maddesinin sadece sperm de değil, greyfurt, buğday ve soya fasulyesinde de yoğun bir şekilde bulunduğu açıklandı.


Geçtiğimiz günlerde haber sitelerinde rastladığımız yüzüne sperm süren kadın haberinde de ingiliz blogger Tracy Kiss 'in yüzüne sperm sürdüğünden bahsetmişti.  28 Yaşındaki genç kadın daha ferah ve genç bir cilt için yüzüne sperm sürdüğünü Youtube kanalında açıklayarak bunu uygulamalı olarak göstermişti. Spermleri bir arkadaşından rica ettiğini hergün düzenli olarak posta ile gelen spermleri yüzüne maske yaparak uyguladığını açıklayan kadın insanlar buna tiksinerek ve hayret içinde bakıyor ama bu hem cilt yenileyici hemde doğal bir bakım dedi.

Bu haber üzerine Türk doktor Gökçen ERDOĞAN yaptığı açıklamada sperm içerisinde onlarda etken madde olduğunu ve bunun cilde yararlı olabileceğini söyledi, erkekten erkeğe yoğunluk oranının değiştiğinden bahseden Erdoğan sperm içerisinde C, sodyum, magnezyum, çinko, potasyum, B12 ve kreaitin bulunduğundan söz etti.

Youtube üzerinde bunu yayınlayan Tracy Kiss'in yaptıkları hakkında The Daily Beast de yer alan haberde ABD'li uzman Dr. Will Kirby'in  sperm içerisinde çok faydalı bileşenler olduğunu ancak bunu yüze sürmenin cilde iyi geldiğinin kesin olarak kanıtının henüz bulunmadığını açıkladı, ayrıca Sperm içerisinde de çinko, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve fruktoz gibi vitaminler olduğunu belirten Kirby bu minerali gıda yoluyla almanın cilde daha faydalı olabileceğinden bahsetti.

Yukarıdaki haber ve uzman açıklamalarından da anlaşıldığı üzere Sperm yutmanın herhangi bir zararı bulunmadığı gibi bolca yararı olduğu görünmekte peki siz Sperm yutmak konusunda ne düşünüyorsunuz ? Halen ilginç ve tiksindirici mi geliyor yorumlarınızı bekliyoruz.

Tags: sperm yutmak, meni yutmak, tohum yutmak, spermin faydaları, meni yutmak zararlımı, sperm yutmak zararlımı, sperm yutmak faydalımı, sperm yutmanın faydaları, sperm yutmanın zararları erkek dölü yutma meni içmek erkeğin dölünü içme


Blog, Updated at: 02:39
  Hobiler